Grimi për ditën e Shën Valentinit dhe dukja që do të bini në dashuri këtë vit
news

Grimi për ditën e Shën Valentinit dhe dukja që do të bini në dashuri këtë vit

14 shkurti është pothuajse afër dhe kjo do të thotë se është koha të filloni të ëndërroni ide të reja bukurie për Ditën e Shën Valentinit. Pavarësisht nëse do të dilni në një mbrëmje takimi me Shën Valentinin tuaj, duke parë një rom-com vetëm në shtëpi, ose duke e bërë atë një festë me miqtë, është mundësia e përsosur për t'i dhënë një ndryshim të veçantë look-ut tuaj të grimit.

Si e bëni grimin për ditën e Shën Valentinit?

1. Ngjyra e kuqe e ndezur

Asgjë nuk zhurmon më shumë për Ditën e Shën Valentinit sesa buzët e kuqe të ndezura. Pavarësisht nëse e mbani pamjen tuaj të thjeshtë dhe dëshironi të ndaleni me aq ose planifikoni të përmirësoni dhe ta kombinoni atë me një pamje të përsosur, kjo nuancë e pasur i jep grimit tuaj një pamje të zjarrtë dhe seksi që është gjithmonë në trend.

2. Sytë rozë pastel

Nëse ka një gjë që mësuam vitin e kaluar për sa i përket bukurisë, është se të gjitha gjërat pastel janë kthyer dhe më të bukura se kurrë. Hijet e syve rozë, në veçanti, do të ofrojnë një atmosferë lozonjare, por të sofistikuar që nuk do të kalojë pa u vënë re dhe nëse dëshironi të tërhiqni të gjitha ndalesat këtë Ditë të Shën Valentinit, kjo ngjyrë me siguri do t'ju çojë atje.

3. Sytë e pikturuar me zemra

Shërbejeni pamjen e bukur me pak grim me zemra për sytë këtë ditë të Shën Valentinit. Nëse na pyesni, nuk do të kishte një rast më të përsosur për të zbukuruar sytë tuaj me zemra të kuqe dhe rozë.

4. Buzët me shkëlqim

Buzët me shkëlqim mund të mos jenë të qëndrueshme ndaj puthjeve, por ato janë çelësi për të arritur një fryerje të lëngshëm, të shëndoshë dhe voluminoze.

5. Sytë me shkëlqim

Ashtu si buzët, nga vezullimet delikate, grimi i syve me shkëlqim është një tjetër trend që nuk mund ta ngopemi.

Perfekte për raste të veçanta (përfshirë Ditën e Shën Valentinit), hijet me shkëlqim shtojnë gjithmonë një prekje të shkëlqyeshme në shkëlqimin tuaj.

6. Lëkurë e freskët, e njomë

Nëse keni shpenzuar më shumë kohë se sa duhet duke shfletuar në TikTok, atëherë do të dini se lëkura me vesë, e njohur gjithashtu si “glass skin” dhe “glazed donut skin”, ka qenë e njohur në platformën e rrjeteve sociale. Me ditën e Shën Valentinit në mes të dimrit, nuk ka kohë më të mirë për t'iu drejtuar formulave hidratuese për një pamje si kjo. 


Burimi: L'Oréal

Previous post
Si të kujdeseni për flokët e yndyrshëm
Next post
Veganuary 2023: Kujdesi vegan i lëkurës që ju nevojitet