Pse vija juaj e syve vazhdon të njolloset
news

Pse vija juaj e syve vazhdon të njolloset

Por mos u shqetësoni - secila prej tyre ka mund të rregullohet lehtë.

Pasi të keni shpenzuar kohë të çmuar për të përsosur pamjen tuaj të grimit, linja e njollosur mund të jetë krejtësisht zhgënjyese, dhe ndërsa ka shumë arsye që mund të kontribuojnë në fatin tuaj të pafat të syrit, lajmi i mirë është se secila prej tyre vjen me një zgjidhje.

Pse njolloset syri?

Ndërsa njollosja e vazhdueshme e syrit tuaj mund të jetë e bezdisshme, pasi të dini se si dhe pse vazhdon të ndodhë, mund ta rregulloni lehtësisht problemin me këto rregullime të thjeshta.

  1. Keni anashkaluar Primer-in
  2. Ju nuk jeni duke përdorur liner për sy të papërshkueshëm nga uji
  3. Ju nuk e keni vendosur linerin e syve tuaj
  4. Ju dredhoni qerpikët në rendin e gabuar
  5. Ju nuk e merrni parasysh formën tuaj të syve
  6. Ju dridhet dora gjatë aplikimit

 

Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
Për çfarë përdoret dimetikoni në kujdesin e flokëve?
Postimi i ri
A kam ende nevojë për krem kundër diellit nëse pudra ime e lëngët ka SPF?