5 arsye pse keni nevojë për një serum hialuronik për sy
news

5 arsye pse keni nevojë për një serum hialuronik për sy

Kur merrni parasysh gjërat thelbësore të kujdesit tuaj të përditshëm të lëkurës, një krem për sytë nuk duhet të neglizhohet kurrë.

Jo vetëm që serumi i syve mund të synojë pamjen e rrathëve të errët, thatësisë dhe syve me pamje të fryrë, por përdorimi i një serumi sysh me përfitimet intensive hidratuese dhe anti-plakje të acidit hialuronik mund të ketë një ndikim të dukshëm në nivelet e lagështisë së lëkurës tuaj.

Vazhdoni të lexoni për të mësuar pse përdorimi i serumit të syve me acid hialuronik në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës mund të jetë çelësi për të ruajtur pamjen rinore të lëkurës tuaj.

  1. Sepse lëkura juaj është tashmë e thatë

Një nga vendet më të thata dhe të holla në fytyrën tuaj është lëkura rreth syve. Lëvizjet e vazhdueshme, të tilla si rrahja e syrit, mbyllja e syrit, shkelja e syrit dhe shtrëngimi mund të përshpejtojnë shenjat e zakonshme të plakjes së lëkurës. Përdorimi i një serumi me acid hialuronik mund të ndihmojë në sjelljen dhe ushqyerjen e lagështisë në këtë zonë delikate, duke e ndihmuar atë të duket më e dendur dhe të luftojë zhvillimin e parakohshëm dhe të hershëm të rrudhave dhe linjave të holla.

  1. Për të parandaluar tharjen e lëkurës

Ju mund të keni vënë re se lëkura rreth syve tuaj ka tendencë të thahet më lehtë se pjesët e tjera të fytyrës tuaj. Kjo për shkak se keni më pak gjëndra që prodhojnë vaj në zonat rreth syve. Për të kompensuar këtë mungesë lagështie, përdorni një krem të syve të formuluar me acid hialuronik për të ndihmuar në hidratimin e lëkurës tuaj dhe për të minimizuar shfaqjen e thatësisë.

  1. Për të minimizuar pamjen e rrathëve të errët

Rrathët e zinj mund t'ju bëjnë të dukeni të lodhur, por kremi i duhur i syve mund të ndihmojë në minimizimin e pamjes së tyre të zymtë. Një krem i formuluar me acid hialuronik dhe kafeinë, peptid i projektuar posaçërisht për zonën e syve, do të funksionojë për të minimizuar pamjen e errësirës nën sy, duke ndriçuar lëkurën nën sy.

  1. Për të parandaluar rrudhat

Ndalimi i rrudhave para se të fillojnë do t'ju kursejë stresin dhe mundimin e pritjes derisa të shfaqen. Jini proaktiv në lidhje me rrudhat e mundshme duke përdorur serume kundër plakjes së syve me acid hialuronik dhe Pro-Retinol për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe për të parandaluar fillimin e rrudhave.

  1. Për të reduktuar rrudhat

Pavarësisht nëse jeni viktimë e linjave të buzëqeshjes ose dëmtimit të diellit, rrudhat poshtë syve janë një fakt i jetës.

Aplikimi i një serumi për sy të formuluar me acid hialuronik ndihmon në zbutjen e pamjes së lëkurës dhe i bën rrudhat më pak të dukshme.

Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
Si të menaxhoni pikat e zeza
Postimi i ri
Peptidet