6 lloje të kremrave kundër diellit
news

6 lloje të kremrave kundër diellit

Losioni nuk është alternativa juaj e vetme.

Kur bëhet fjalë për kremin kundër diellit, ne vazhdimisht theksojmë rëndësinë e përdorimit të tij çdo ditë, gjatë gjithë vitit. Ky theks në mbrojtjen e lëkurës tonë nga dielli nuk është ndjerë kurrë më shumë se këtë verë me dëshirën për të dalë jashtë dhe për t'u kënaqur me aktivitete që nuk ishin të disponueshme për ne këtë kohë të vitit të kaluar. Dhe ndërkohë që ka të ngjarë të jeni njohur me kremrat tradicionalë të kremrave të diellit, ka forma të tjera të SPF për të cilat mund të mos jeni të vetëdijshëm, secila me përfitimet e veta.

  1. Pudër pëuhur kundër diellit

Së pari, le të flasim për kremin kundër diellit. Po, kremi kundër diellit vjen në formë pluhuri! Një nga avantazhet e përdorimit të kremit kundër diellit me pluhur është se, ashtu si pluhuri i fytyrës, ato zakonisht ofrojnë një sasi të lehtë mbulimi. Kjo i bën ata një opsion të shkëlqyeshëm për aplikimin e kremit të diellit në fytyrën tuaj, për të mos përmendur formula e pluhurit që do ta mbajë fytyrën tuaj të mos shfaqet me shkëlqim nëse filloni të shkëlqeni nga djersa. Përfitimet e tjera përfshijnë se ato janë të lehta për t'u përdorur dhe për të riaplikuar.

  1. Pudra e lëngët

Nëse preferoni që mbrojtja nga dielli të vijë me mbulim, mund të përdorni një fondatinë me SPF.

  1. Primeri

Fondacioni nuk është i vetmi produkt kozmetik që mund të formulohet me SPF. Nëse dëshironi të vishni krem kundër diellit nën grim, mund të zbuloni se primeri është opsioni për mbrojtjen nga dielli për ju. Primerët me SPF ndihmojnë për të turbulluar linjat dhe pa-përsosmëritë, rrisin jetëgjatësinë e pamjes së grimit (nëse keni veshur) dhe mbrojnë lëkurën tuaj nga dielli.

  1. Hidratuesi

Duke folur për produktet e kujdesit të lëkurës që mund të dyfishohen si krem kundër diellit, hidratuesi është një tjetër mundësi për t'u marrë parasysh. Hidratuesi me SPF ofron përfitimet dy-në-një të hidratimit të lëkurës tuaj duke e mbrojtur atë nga rrezet UVA dhe UVB të diellit.

  1. Vaji mbrojtës kundër diellit

E kundërta e kremit kundër diellit me pluhur, ky lloj kremi kundër diellit vjen në formë vaji. Ashtu si vaji i trupit, ai është zakonisht ultra-hidratues dhe do të lërë lëkurën tuaj me një shkëlqim të hidratuar. Falë formatit të tij, është shumë më e lehtë të përzihet në lëkurën tuaj sesa shumë formula të tjera. Është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm nëse po kërkoni një krem kundër diellit që nuk do të lërë shenja të bardha.

  1. Gell kundër diellit

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, kthejeni vëmendjen tuaj te gelli kundër diellit. Siç mund ta imagjinoni, ky krem kundër diellit vjen në formë gelli, i ngjashëm me aloe vera që aplikoni pas një djegie nga dielli. Ky lloj kremi kundër diellit ka një formulë të pastër, duke e bërë atë një opsion tjetër ideal për ata që nuk duan të merren me shenja të bardha. Tekstura/Struktura e gellit është e lëmuar dhe e lehtë, duke u përzier pa probleme në lëkurën tuaj.

Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
Për cilin lloj lëkure është i mirë acidi hialuronik?
Postimi i ri
Si aplikohet kremi mbrojtës ndaj diellit