Për cilin lloj lëkure është i mirë acidi hialuronik?
news

Për cilin lloj lëkure është i mirë acidi hialuronik?

Siç mund ta keni kuptuar tashmë deri tani, acidi hialuronik funksionon mirë për lloje të shumta lëkure dhe të gjithë mund të përfitojnë nga përbërësi në produktet e tyre të kujdesit aktual të lëkurës.

A është acidi hialuronik i mirë për lëkurën e thatë?

Siç e thamë më lart, acidi hialuronik është më i popullarizuari për lëkurën e thatë, pasi vetitë e tij ruajtëse të hidratimit janë të dobishme për të luftuar thatësinë dhe për të mbajtur lagështinë në lëkurë.

A është acidi hialuronik i mirë për lëkurën me vaj?

Ndërsa mund të mendoni se duhet të anashkaloni përbërësit hidratues nëse keni lëkurë të yndyrshme, acidi hialuronik është në fakt një mënyrë e shkëlqyer për të mbajtur lëkurën me yndyrë të hidratuar dhe të ekuilibruar. Është mjaft i lehtë për t'ju dhënë hidratim, por nuk është i rëndë dhe nuk do të bllokojë më tej poret tuaja ose nuk do t'i japë shkëlqim fytyrës tuaj.

A është acidi hialuronik i mirë për lëkurën e ndjeshme?

Nëse gjeni se lëkura juaj reagon ndaj shumicës së produkteve të kujdesit të lëkurës, ka të ngjarë që nuk do ta shihni këtë kur bëhet fjalë për acidin hialuronik. Përbërësi është i butë dhe meqenëse gjendet natyrshëm në trupin tonë, nuk ka shumë të ngjarë të irritojë lëkurën e ndjeshme.

Burimi: L'Oréal

 

Postimi i vjetër
Shkaqet dhe trajtimet e akneve të shpinës dhe trupit
Postimi i ri
6 lloje të kremrave kundër diellit