Acidi hialuronik për flokët?
news

Acidi hialuronik për flokët?

Acidi hialuronik nuk është vetëm për lëkurën tuaj.

Deri tani, me siguri keni dëgjuar për mrekullitë e acidit hialuronik (HA). Ju mund ta njihni atë si superheroin e kujdesit të lëkurës që është shpallur për të luftuar thatësinë, për të siguruar hidratim intensiv të barrierës së lëkurës dhe për të reduktuar dukshëm pamjen e linjave të imta dhe rrudhave.

Rezulton se përbërësi kundër plakjes nuk është vetëm për fytyrën tuaj. Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë marka të bukurisë po përfitojnë nga acidi hialuronik për flokët dhe po formulojnë elementë kryesorë për kujdesin e flokëve me të. Mund të jetë gjithashtu sekreti për të arritur një dukje më të butë dhe më të shëndetshme - veçanërisht për njerëzit me flokë valë dhe kaçurrela.

A është acidi hialuronik i mirë për flokët?

Acidi hialuronik për flokët funksionon njësoj si për lëkurën, duke shtuar hidratim duke ndihmuar në bllokimin e lagështirës. Si rezultat, ndihmon në mbajtjen e dredhave dhe u jep flokëve të pajetë një efekt të ngopur. Ne thjesht do të këshillonim, aplikoni acidin hialuronik në flokët tuaj përmes produkteve të duhura të kujdesit të flokëve.


Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
Vitamina C: Si dhe kur të përdorni vitaminën C
Postimi i ri
A është uji i ftohtë apo uji i nxehtë më i mirë për lëkurën tuaj?