Çfarë bën serumi i vitaminës C për fytyrën?
news

Çfarë bën serumi i vitaminës C për fytyrën?

Serumet e vitaminës C përdoren shpesh për vetitë e tyre antioksiduese dhe kundër plakjes. Serumi Revitalift 12% Pure Vitamin C + E + Acid Salicilic, konkretisht, e lë lëkurën me një pamje më të shndritshme, më rrezatuese dhe një nuancë të barabartë të lëkurës.

Formula e koncentruar përmban formën më të pastër dhe më të fuqishme të vitaminës C – L-Acidin Askorbik – e cila është më e përdorura dhe më e rekomanduara nga dermatologët. Testet klinike treguan se në vetëm katër javë serumi vepron në shenjat e hershme të plakjes dhe në tetë javë rezultatet vazhdojnë të përmirësohen. Rezultatet? Mirupafshim me ton të pabarabartë të lëkurës, shihemi më vonë me linja të holla dhe qetësoni poret e mëdha.

Për shkak se është i formuluar me acid hialuronik, ai gjithashtu shëndosh dhe hidraton lëkurën, ndërsa acidi salicilik rishfaq strukturën për një pamje më të lëmuar, vitamina E bën magjinë e saj antioksiduese, dipeptidi lufton rrudhat dhe glicerina hidraton. Është mjaft koktej i aktivëve të preferuar të dermit.

A është mirë të përdorni serumin e vitaminës C çdo ditë?

Vitamina C luan mirë me përbërësit e tjerë, kështu që nuk duhet të shqetësoheni nëse ky serum ndërvepron negativisht me produktet tuaja të tjera. Si rregull i përgjithshëm, thjesht nuk dëshironi ta kombinoni atë me ndonjë gjë që do ta bëjë atë të oksidohet.

Sigurisht që duhet të konsultoheni gjithmonë me dermatologun tuaj përpara se të shtoni ndonjë produkt të ri në rutinën tuaj (veçanërisht nëse jeni duke përdorur retinoidë).


Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
Përbërësit kryesorë kundër plakjes pa të cilët nuk mund të jetojmë në 2023
Postimi i ri
Kolagjeni