Cilat janë përfitimet e krem pudrës?
news

Cilat janë përfitimet e krem pudrës?

Meqenëse pudrat e kremit janë, pra, kremoze, formula lëviz në lëkurë në një mënyrë më natyrale se formulat e tjera, duke i bërë ato më pak gjasa të plasariten ose rrudhin. Pudrat kremoze janë gjithashtu të shkëlqyera për lëkurën e thatë dhe të pjekur, madje edhe llojet e yndyrshme të lëkurës mund ta bëjnë kremin të funksionojë duke u vendosur me një pudër pluhur. Për më tepër, nëse jeni dikush që ju pëlqen një pudër me mbulim të plotë, kremrat priren të jenë shumë të pigmentuar, të përsosur për të mbuluar aknet, shenjat e akneve dhe pikat e errëta.

Si mund të aplikoj pudrën nga kremi?

Mënyra se si e aplikoni kremin do të varet nga sasia e mbulimit që dëshironi. Nëse përdorni një brushë, do të merrni më shumë mbulim, ndërsa aplikimi i një pudre kremi me blender ose sfungjer do të rezultojë në një përfundim paksa më të pastër. Ju gjithashtu mund të aplikoni bazë kremi me gishta të pastër për një pamje më natyrale.

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se pudrat kremoze priren të vijnë në kompakte ose tuba, dhe para se të aplikoni, mund të vendosni një pjesë të kremit në pjesën e pasme të dorës për ta ngrohur atë, duke e bërë më të lehtë për të marrë pamjen e lëmuar që dëshironi.


Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
Pse do të dëshironi të filloni të përdorni serumin e vitaminës C
Postimi i ri
7 gabimet me maskat e fytyrës që nuk duhet të bëni