Maskarat më të mira për zgjatjen e qerpikëve
news

Maskarat më të mira për zgjatjen e qerpikëve

Shumica e trendeve të bukurisë e kanë kohën e tyre në qendër të vëmendjes dhe më pas zbehen në sfond. Por kur bëhet fjalë për grimin e syve, qerpikët e gjatë dhe të përcaktuar do të jenë gjithmonë të njohur. Mund të mos jeni të bekuar me qerpikë të gjatë natyralisht, por gjithsesi mund ta merrni pamjen pa u mbështetur në falsifikime.

Pikërisht këtu hyn maskara për qerpikë. Disa shtresa maskarë mund t'i sjellin qerpikët tuaj në lartësi të reja, por jo të gjitha maskarat janë krijuar të barabarta.

Çfarë bën një maskarë zgjatëse?

Një maskarë zgjatëse fokusohet në zgjatjen e qerpikëve tuaj, duke i bërë ata të duken më të gjatë dhe më të përcaktuar. Qerpikët më të gjatë mund t'i bëjnë sytë tuaj të duken më të mëdhenj dhe më të hapur.

A skadojnë maskarat zgjatëse?

Maskarat zgjatëse, si të gjitha maskarat, skadojnë dhe ndërkohë që ju duhet të kontrolloni produktet tuaja specifike për një datë skadence, shumica e maskarave skadojnë brenda tre deri në gjashtë muaj.

Cila maskarë jep rezultate më të mira?

Maskarat që zgjasin do t'i çojnë qerpikët tuaj në lartësi të reja me formula të fuqishme dhe brusha unike. Këtu keni disa zgjedhje për të shtuar në rutinën tuaj të grimit.

  1. L'Oreal Paris Volume Million Lashes Feline Mascara, Black, 9.2 ml
  2. Maybelline Mascara The Colossal Longwear 10ml
  3. L'Oreal Mascara Volume Million Lashes Wp 9.4ml
  4. L'Oreal Mascara Bambi Eye False Lash 8.9ml
  5. Essence Mascara Lash Princess False Lash Effect 12ml
Postimi i vjetër
Vitamina e Flokëve B3
Postimi i ri
Çka është Centella Asiatica