Pse duhet ta mbani këtë sprej fytyre në çantën tuaj
news

Pse duhet ta mbani këtë sprej fytyre në çantën tuaj

Sprej-ët e fytyrës janë bërë një produkt kaq popullor në mesin e adhuruesve të bukurisë për arsye të mirë. Ato vijnë në shishe të vogla spërkatës të dobishme, përshtaten në mënyrë të përkryer në çantën tuaj dhe njihen edhe si mjegull apo sprej. Në varësi të formulës, një sprej fytyre mund të ndihmojë në përmirësimin e lëkurës me pamje të lodhur, në përgatitjen e lëkurës dhe vendosjen për grim, ose të sigurojë një nxitje shtesë të hidratimit - gjë që mund të jetë veçanërisht e dobishme nëse keni lëkurë të thatë. Pra, nëse aktualisht jeni duke kërkuar për një sprej për t'i shtuar rutinës tuaj të bukurisë - keni ardhur në vendin e duhur. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë rreth mjegullës sonë të preferuar të fytyrës dhe mënyrave të ndryshme se si mund ta përdorni.

Pse duhet të përdorni një sprej për fytyrën?

Sprej-ët e fytyrës zakonisht njihen për aftësitë e tyre hidratuese, duke e bërë atë një produkt të shkëlqyeshëm për t'u përdorur gjatë gjithë vitit kur ndryshon moti ose nëse keni një lloj lëkure të thatë. Gjatë dimrit, lëkura ka tendencë të bëhet e shurdhër dhe e thatë, sepse ka më pak lagështi në ajër, gjë që mund t'ju lërë me lëkurë me pamje të thatë - një sprej fytyre do të ishte zgjidhja perfekte për ta ndihmuar lëkurën me këtë. Në temperatura më të ngrohta, mund të përdorni një sprej fytyre për t'u freskuar dhe ftohur pasi jeni ekspozuar në diell, veçanërisht nëse e ruani shishen në frigorifer gjatë natës. Përbërësit e tij ushqyes gjithashtu mund të ndihmojnë në rivendosjen e lagështisë që dielli mund ta ketë tharë.


Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
Çfarë të kërkoni në një hidratues
Postimi i ri
Pse është problematike ruajtja e produkteve të kujdesit për lëkurën tuaj në banjë?