Rihanna, me fjalët e saj
news

Rihanna, me fjalët e saj

Nuk ka nevojë t'ju prezantojmë me Rihanna-n. Në vend të kësaj, na lejoni t'ju plotësojmë me atë që ajo ka bërë: kujdesin për djalin e saj të sapolindur, udhëheqjen e Apple Music Super Bowl LVII Halftime Show (performanca e saj e parë live që nga viti 2018) dhe vazhdimi i publikimit të shitjeve brenda pak minutash me Savage x Fenty dhe Fenty Beauty. Ndërsa premtimi për një album të ri ende nuk është konfirmuar këtu është Rihanna, me fjalët e saj, për udhëtimet, jetën si një nënë dhe produktin e saj të preferuar për t'u dukur tepër e gjallë.

Për jetën si nënë dhe bukurinë

“Të bëhesh nënë ka shtuar vetëm frymëzimin në jetën time. Më është dashur të gjej ekuilibrin midis një rutine efikase që maksimizon kohën e çmuar ‘personale’ dhe glamit të plotë, sepse më pëlqen vërtet ai proces krijues shumëngjyrësh.”

Në shpikjen e një buzëkuqi të ri

“Kur bëhet fjalë për buzëkuqin e lëngshëm mat, të gjithë e dimë marrëveshjen – pigmenti intensiv shpesh vjen me tharje intensive. Doja ta rregulloja atë. Buzëkuqi i lëngshëm Fenty Beauty Fenty Icon Velvet ka një formulë luksoze që është kremoze dhe e rrahur në mënyrë që ngjyra të rrëshqet dhe të ndihet e butë, por nuk do të plasaritet. Kjo është arsyeja pse ne e quajmë atë një "velvet mat". Ajo vjen në një gamë prej pesë nuancash të kuqe, rozë dhe neutrale që janë fleksibël dhe funksionojnë për të gjithë."

Në rutinën e saj të bukurisë gjatë fluturimit

“Bëj gjithçka që mundem për të qëndruar i hidratuar, nga aplikimi i hidratuesve te pirja e ujit të kokosit – është me të vërtetë mënyra e vetme për të shpëtuar lëkurën tuaj, veçanërisht në ato fluturime të gjata në zona kohore dhe klima të ndryshme.

Pse është kaq e rëndësishme të mbani erë të mire

“Mamaja ime ishte personi i parë që më njohu me bukurinë dhe aromën. Më pëlqeu aroma e saj dhe aroma e mirë ishte vërtet e rëndësishme për të. Ishte gjithmonë prekja e fundit përpara se ajo të dilte jashtë. Dhe kështu e trajtoj aromën sot: dua që ajo të nxjerrë gjithçka që ndjej, gjithçka që jam dhe gjithçka që dua të jem."


Burimi: Elle

Postimi i vjetër
Çfarë i shkakton rrathët e errët nën sy?
Postimi i ri
Si të përdorni vajin e pemës së çajit për flokët