Si të aplikoni pudrën e pluhurit si një profesionist
news

Si të aplikoni pudrën e pluhurit si një profesionist

Këto këshilla do ta bëjnë pudrën pluhur të duket mirë për të gjitha llojet e lëkurës.

Ne e kuptojmë - pudra e lëngshme nuk është e preferuara e të gjithëve për një fytyrë të përsosur dhe nëse nuk është për ju, mund të ndiheni sikur nuk ka opsione të mjaftueshme për pudër me mbulim të lehtë deri në mesatar. Dhe ne mund të vërtetojmë se nëse keni lëkurë të yndyrshme, duhet të zgjidhni një bazë pluhuri që thith vajin dhe ju jep një pamje të freskët mat. Por nëse keni lëkurë të thatë ose të kombinuar, mund t'i shmangeni këtij opsioni të lehtë nga frika se do të duket e rëndë.

Filloni me hidratimin e lëkurës

Përgatitja e lëkurës për pudër pluhuri është një domosdoshmëri, kështu që filloni duke aplikuar një shtresë të hollë hidratues në lëkurë të pastër. Lëkura e hidratuar do të bëhet pluhur, duke çuar në një pamje më të qëndrueshme dhe të qetë të grimit.

Përdorni një brushë për shkëlqim

Kur bëhet fjalë për aplikimin e një pluhuri, brusha juaj tradicionale e pudrës mund të mos jetë zgjedhja më e mirë. Përkundrazi, një brushë për shkëlqim ka një perimetër më të gjerë që ju lejon të përzieni pa probleme bazën tuaj pluhur rreth hundës, mjekrës dhe vijës së flokëve me lehtësi.

Hiqni vajin nga lëkura përpara se të prekni fytyrën

Gjatë gjithë ditës, nëse keni nevojë të prekni fytyrën, merrni një sfungjer të thatë ose letër fshirëse dhe thithni njollat e vajit në fytyrë përpara se të aplikoni një shtresë tjetër të bazës pudër.


Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
Rutina e thjeshtë e kujdesit të lëkurës për lëkurën e yndyrshme
Postimi i ri
Si të parandaloni errësimin e njollave