Si të arrini shkëlqimin e fytyrës sikur ai pas tretmanëve
news

Si të arrini shkëlqimin e fytyrës sikur ai pas tretmanëve

Le ta pranojmë, trajtimet e fytyrës janë të kushtueshme. Por paratë nuk duhet t'ju pengojnë për një lëkurë më të shëndetshme, të cilën mund ta arrini me trajtime të fytyrës në shtëpi. Ruani këto produkte dhe ai shkëlqimi pas trajtimeve profesionale të fytyrës është i arritshëm edhe në shtëpinë tuaj. Këtu është receta jonë e thjeshtë me nëntë hapa.

  1. Pastroni

Kjo është e dhënë. Çdo trajtim efektiv bukurie fillon me një lëkurë të freskët dhe të pastër.

  1. Eksfolioni

Më pas, eliminoni qelizat e vdekura të lëkurës me një eksfoliant të butë, por efektiv. Kjo gjithashtu përgatit lëkurën për hapat që do të vijnë dhe lejon përthithje më të mirë.

  1. Përdorni toner ose tonik

Hidratoni, qetësoni dhe ruani ekuilibrin natyral të lëkurës tuaj me një esencë dhe/ose tonik. Formula e lëngshme do të depërtojë në lëkurë pothuajse menjëherë.

  1. Bëni peeling

Le të përshpejtojmë rinovimin e lëkurës me një peeling të butë që zbut qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar një lëkurë më të shndritshme dhe të rafinuar pa acarim.

  1. Aplikoni maska

Personalizojeni fytyrën tuaj me maskën për të cilën lëkura juaj ka nevojë tani: pastrim i thellë, hidratues, anti-plakje, forcues ose kombinimi perfekt me pak nga secili. Aplikojeni, relaksohuni dhe qetësohuni.

  1. Masazhoni fytyrën

Një trajtim fytyre në shtëpi nuk duhet të sakrifikojë pjesën më të mirë: masazhin, padyshim. Përsëritni masazhin e një estetisti me një cilindër fytyre. Ai do të çlirojë dhe rregullojë energjinë, do të kullojë toksinat, do të lëmojë linjat e imëta dhe rrudhat, dhe do të konturojë dhe shtrëngojë lëkurën. Normalisht, nuk mund të anashkalojmë as përfitimet e relaksimit.

  1. Përdorni serume

Më pas, trajtojeni lëkurën tuaj me një serum që synon shqetësime specifike me përbërës efektivë dhe aktivë. Duke marrë parasysh nevojat e lëkurës suaj, përcaktoni se cilët serum janë të duhurit për ju dhe aplikojeni.

  1. Përdorni krem për sy

Për një pamje vërtet të relaksuar, post-spa, një krem për sytë është një domosdoshmëri. Shfryni, hidratoni dhe ndriçoni zonën poshtë syve me një krem të pasur me antioksidantë.

  1. Hidratoni

Përfundojeni me një notë qetësuese me një hidratues shtesë që mbyll të gjitha të mirat.

Burimi: Beautylish.com

Postimi i vjetër
Bronzeri VS kontura: Çfarë dallimi kanë?
Postimi i ri
Sa shpesh duhet të përdorni toner për flokët?