Si të ndriçoni sytë brenda sekondave
news

Si të ndriçoni sytë brenda sekondave

Mësoni se si të ndriçoni dukshëm sytë dhe të tërhiqni vëmendjen te sytë tuaj me një rutinë të thjeshtë duke përdorur krem për sytë, korrektor dhe mascara për sy më të mëdhenj.

U zgjove vonë? Keni fjetur pas alarmit? Nëse keni pasur një gjumë të keq natën ose jeni zgjuar në anën e gabuar të shtratit, shanset janë që nuk jeni në disponim për të përdorur një sërë teknikash të komplikuara grimi për të ndriçuar sytë. Meqenëse sytë më të mëdhenj dhe sytë më të shndritshëm shpesh ndihmojnë për të ndriçuar fytyrën e përgjithshme dhe për t'ju dhënë një pamje të pushuar mirë, më "zgjuar". Nëse po kërkoni të mësoni se si t'i bëni sytë të duken më të mëdhenj ose si të ndriçoni poshtë syve, ka disa produkte që mund t'i përfshini në rutinën tuaj për sy më të shndritshëm në sekonda -- pa asnjë hap të komplikuar ose teknika të theksuara që kërkon shumë kohë.

Filloni me një krem për sytë

Meqenëse lëkura e thatë dhe e dehidratuar shpesh mund të zbeh zonën poshtë syve dhe kështu ngjyrën tuaj të përgjithshme, është një ide e mirë të përdorni një produkt në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës që synon lëkurën unike rreth syve tuaj. Një krem për sytë është përgatitja perfekte për të ndihmuar në zbutjen e zonës nën sy dhe për t'i dhënë asaj një nxitje hidratimi përpara se të kaloni në grimin dhe korrektorin tuaj.

Shkëlqeni poshtë syve me korrektor

Nëse jeni duke kërkuar se si të ndriçoni poshtë syve, korrektori është përgjigjja. Për të ndriçuar poshtë syve aplikoni korrektorin direkt nën sy dhe përziejeni me majat e gishtave.

Bëjini sytë të duken më të mëdhenj me maskarë

Ndërsa korrektori mund të ndihmojë për të ndriçuar poshtë syve, ai nuk duhet të jetë hapi i fundit në përpjekjen tuaj për të marrë sy më të mëdhenj dhe më të shndritshëm. Nëse po kërkoni se si t'i bëni sytë të duken më të zgjuar - maskara për vetulla është e panegociueshme.


Burimi: Lancôme

Postimi i vjetër
A është uji i ftohtë apo uji i nxehtë më i mirë për lëkurën tuaj?
Postimi i ri
Formësimi i vetullave tuaja