Si të zvogëloni rrathët nën sy
news

Si të zvogëloni rrathët nën sy

Këto tre këshilla të thjeshta do t'ju ndihmojnë të hiqni qafe rrathët e zinj poshtë syve.

  1. Shtoni një produkt të kujdesit për sytë në rutinën tuaj

Përdorimi i një kremi ose serumi për sytë si pjesë e rutinës suaj të përditshme të kujdesit të lëkurës është një nga mënyrat më të lehta për të trajtuar shfaqjen e rrathëve të errët nën sy.

  1. Aplikoni një trajtim të ftohtë në nën-sytë tuaj

Pasi të keni zgjedhur kremin e duhur të syve për të trajtuar shfaqjen e rrathëve të errët poshtë syve, mendoni ta ruani në frigorifer. Siç raporton Mayo Clinic, kur janë të ftohtë, kremrat e syve mund të shkaktojnë vazokonstriksion afatshkurtër (d.m.th. shtrëngim të enëve të gjakut), i cili do të zvogëlojë pamjen e errësirës nën sy, si dhe ënjtjen. Ju gjithashtu mund të përdorni një kompresë të ftohtë ose lugë të ftohta nën sytë tuaj. Thjesht aplikojeni produktin e ftohtë në zonën poshtë syve dhe shtrihuni për rreth 10 minuta. Pas kësaj, kaloni në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës ose bukurisë si zakonisht.

  1. Përdorni grimin për të kamufluar rrathët e errët

Ju gjithashtu mund të pyesni veten se çfarë mund të bëni për të ndihmuar në heqjen e rrathëve të errët menjëherë. Minimizimi i shfaqjes së rrathëve të errët poshtë syve mund të bëhet përkohësisht me korrektorin e duhur të ngjyrave.


Burimi: L'Oréal

Postimi i vjetër
A mund të përdoret vaji i kastorit për rritjen e flokëve?
Postimi i ri
Çfarë është vaji i pemës së çajit?