Udhëzuesi i Jennifer Lopez për lëkurë me shkëlqim
news

Udhëzuesi i Jennifer Lopez për lëkurë me shkëlqim

Jennifer Lopez është një ikonë e vërtetë. Nga hitet e saj në krye të top-listave deri te rolet e saj të dashura në rom-com, ylli i shumëfishtë ka qenë një nga interpretueset më me ndikim të Hollivudit për më shumë se tre dekada. Ylli 53-vjeçar është gjithashtu një ikonë stili, duke plotësuar modën e saj të egër me flokë bombë, manikyr vrasës dhe, natyrisht, atë shkëlqim të lakmueshëm. Me lançimin e linjës së saj “JLo Beauty”, dhe edicionin e sotëm të Vogue Beauty Secrets, Lopez më në fund po ndan sekretet pas kësaj të fundit. Nga kujdesi i saj i ndezur nga brenda deri tek strategjia e saj e shkëlqyer e konturimit, aktorja, këngëtarja dhe sipërmarrësja na percjellë përmes rutinës së saj të bukurisë.

Ajo thekson: "Unë kam pasur gjithmonë një rutinë shumë të thjeshtë të kujdesit të lëkurës dhe JLo Beauty ishte shumë për këtë,". Brenda koleksionit të saj, do të gjeni të gjitha kushtet e lëkurës rrezatuese, nga një balsam i fortë, deri te një serum ndriçues dhe hidratues. Së bashku me një gjumë të mirë gjatë natës, ylli e konsideron aplikimin e përditshëm të kremit kundër diellit si të panegociueshme për të ruajtur ngjyrën e saj rinore – masazhimin me hidratuesin e markës së saj me SPF përpara balsamit për buzët dhe kremit JLo Beauty për sytë. “E vërteta është se nëse filloni sa më herët dhe sa më të rinjë, do të bëjë një ndryshim të madh”, thotë Lopez. Sekreti tjetër i saj për t'u dukur dhe ndjerë mirë? Ajo i jep përparësi pushimit dhe lumturisë. “Sepse mund të bësh të gjithë grimin në botë, [por] nëse je e pakënaqur, nëse lëkura jote nuk është e shëndetshme…nuk mund ta mbulosh atë”, thotë ajo përpara se të kalojë në grim.

Grimi fillon me korrektorin, Lopez duke përdorur një formulë NARS rreth fytyrës sipas nevojës, përpara se të futet me stilolapsin Touche Éclat të YSL Beauty në zonën poshtë syve. Për të konturuar, me pigmentin kremoz të Bobbi Brown mbi mollëzat e saj për një efekt lifting, si dhe konturimin e ballit, nofullën dhe poshtë mjekrës së saj.

Më pas, pasi i bën hundës dhe buzëve një trajtim skulpturues, ajo bënë përzierjen në tre nuanca të ndryshme të pudrës së lëngët së kërkuar të Chanel për një përfundim fantastik. Më pas, ajo i përcakton sytë e saj me liner dhe një larje delikate të hijeve për sy të tymosur. Sa i përket buzëve, lapsi me ngjyrë kafe Make Up For Ever është linja e saj e zgjedhur, e ndjekur nga një shkëlqyes nga Fenty Beauty.


Burimi: Vogue

Postimi i vjetër
Gjithçka që keni dashur të dini për maskat e fytyrës
Postimi i ri
Pse flokët fillojnë të rrallohen?