Zgjedhja e buzëkuqit tuaj
news

Zgjedhja e buzëkuqit tuaj

Mësoni se si të vishni nuancat e buzëkuqit rozë dhe si të zgjidhni nuancat më të mira të buzëkuqit rozë për ju.

Buzëkuqi rozë është një nga ato ngjyrat e buzëve që duhet të jetë një element kryesor në koleksionin tuaj të buzëkuqëve krahas buzëkuqit të kuq dhe buzëkuqit nudo. Argëtuese, e guximshme dhe emocionuese – një rrëshqitje e buzëkuqit rozë mund të gjallërojë menjëherë pamjen tuaj.

Si të zgjidhni nuancën më të mirë të buzëkuqit rozë për ju

Edhe pse buzëkuqi rozë është një nuancë relativisht e këndshme e buzëkuqit - është ende një ide e mirë të shikoni disa faktorë kyç kur zgjidhni buzëkuqin tuaj të përsosur rozë: së pari të kuptoni variacionet e ndryshme të buzëkuqve rozë dhe së dyti duke marrë parasysh tonin e lëkurës tuaj.

Nuancat e buzëkuqit rozë

Buzëkuqet rozë mund të vijnë në shumë variacione, nuanca, tone dhe intensitete të ndryshme. Ndryshe nga buzëkuqët nudo dhe buzëkuqët e kuq që janë mjaft standardë - buzëkuqët rozë nuk janë universalë.

Rozë nudo: Nuancat e buzëkuqit rozë nudo mund të jenë një ekuilibër i mirë midis buzëkuqit nudo dhe buzëkuqit rozë – ato janë delikate me vetëm një nuancë rozë.

Baby Pink: Nuancat e baby pink janë shpesh shumë më të lehta se toni i lëkurës tuaj dhe kanë një pamje të zbehtë dhe pothuajse fshehëse. Baby pink është një ngjyrë buzësh që duket veçanërisht e mrekullueshme kur përdoret si shkëlqyes buzësh.

Buzëkuq të ndezur rozë: Buzëkuqet rozë të ndezur mund të jenë me tone të ngrohta ose të ftohta dhe të shtojnë një ngjyrë argëtuese në pamjen tuaj.

Buzëkuqet Fuchsia: Buzëkuqët Fuchsia Pink janë ekuilibri i përsosur i një roze të ndezur të theksuar me një nuancë vjollce. Të gjitha tonet e lëkurës mund t'i veshin këto.


Burimi: Lancôme

Postimi i vjetër
Si të përdorni vajin e pemës së çajit për flokët
Postimi i ri
A përdorni kondicioner para apo pas shampos?